Test nastavení prohlížeče a systému

Elektronický nástroj E-ZAK je webová aplikace, která je provozována na vzdáleném serveru a uživatelé ji ovládají pomocí internetového prohlížeče jako běžné webové stránky. Nicméně některé úkony vyžadují např. aktivní javascript, povolení javy a appletů aj. Níže uvedené testy vám pomohou ověřit správnost a funkčnost nastavení vašeho prohlížeče a systému ještě před tím, než je budete muset provádět v rámci konkrétních veřejných zakázek.

Kdy je vhodné testy provést:
  • jste zde poprvé,
  • od posledního testu došlo ke změně na vašem počítači (jeho výměna, přeinstalace, aktualizace, jiný prohlížeč, jiný elektronický podpis),
  • chystáte se podat nabídku nebo se účasnit elektronické aukce – jelikož jde o časově vymezené úkony, je vždy lepší být předem co nejlépe připraven.

1. test prostředí
spustit

Tento test prověří nezbytné součásti internetového prohlížeče a správnost jejich nastavení pro práci s elektronickým nástrojem E-ZAK. Jeho úspěšné absolvování však ještě nezaručuje bezproblémovou práci s elektronickými nabídkami, proto vám bude následně nabídnut i druhý test odeslání elektronické nabídky.

Obsah testu prostředí:
  • javascript
  • operační systém
  • internetový prohlížeč
  • cookies
  • java

Jestliže bude u některé z těchto komponent zjištěna neshoda vůči minimálním požadavkům, zobrazí se postup, jak tuto situaci napravit.

2. test odeslání nabídky
spustit

Podmínky úspěšného průběhu:

Součástí testovací stránky je šifrovací java applet, který vaši nabídku zašifruje již v prohlížeči, takže na server bude odeslána pouze ve své zašifrované podobě, aby nebylo možné předčasně zobrazit její obsah. Je nezbytně nutné, abyste při otevření této stránky – pokud k tomu budete vyzváni – povolili spuštění běhového prostředí Javy a následně spuštění šifrovacího appletu CipherApplet, jinak nebude možné obsah nabídky zašifrovat a odeslat. K povolení spuštění javy či appletu budete vyzváni v dialogovém okně prohlížeče nebo zobrazením žlutého pruhu nad stránkou v prohlížeči – čtěte pozorně zobrazené instrukce a odpovídajícím způsobem udělte souhlas k jeho spuštění. Podrobnosti naleznete též v uživatelské příručce v kapitole věnované elektronickým nabídkám.